Pyszny przepis

Jakie są rodzaje krajalnic?

Jakie są rodzaje krajalnic?

wybór krajalnicy

Jaką krajalnicę wybrać? Najlepiej taką, która spełni nasze oczekiwania! A co to dokładnie oznacza w praktyce? Postaw na urządzenie wielofunkcyjne, które sprawdzi się do krojenia różnych produktów spożywczych. Przeczytaj więcej o tym urządzeniu, by podczas zakupów, podjąć dobrą decyzję.

Krajalnica to dobry wybór do każdej kuchni. Spożytkujesz ją do krojenia serów, wędlin, czy chleba. Produkty kupowane w kawałkach są dłużej świeże, a podczas krojenia samodzielnego w domu, można przygotowywać je w taki sposób, jaki nam odpowiada. Jaka krajalnica do domu, a która jako wyposażenie profesjonalnych kuchni? Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej!

Kupujemy krajalnicę – profesjonalna czy na użytek domowy? 

Na domowy użytek spokojnie wystarczy krajalnica wykonana z tworzywa sztucznego i ze stalowym nożem oraz podawaczem. Warto zwrócić uwagę na możliwość wymiany noża: na gładki lub strzępiony. Inny, sprawdzi się bowiem do chleba, inny do wędlin. Domowa krajalnica może być urządzeniem wolnostojącym, jeśli mamy dla niej wystarczająco dużo miejsca na blacie lub przeznaczonym do zabudowy. Druga opcja jest jednak droższa i niekoniecznie funkcjonalna.

Domowa krajalnica powinna być także wyposażona w system docisku oraz zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem. To ważne, jeśli w domu przebywają dzieci. Krajalnica ma ostry nóż, który może poważnie zranić malucha. Dobrze także postawić na urządzenie z funkcją ostrzenia i obsługiwane manualnie. Na domowe potrzeby spokojnie nam wystarczy.

Dodatkowe funkcje i profesjonalne wykonanie – co to oznacza? 

Jeśli wybieramy krajalnicę do profesjonalnego zakładu to lepiej postawić na urządzenie z rozbudowaną funkcją dopasowywania grubości krojonych kawałków i sprzęt w pełni automatyczny. W ten sposób szybciej przygotujemy towar i dokładnie w takiej postaci, jakiej życzy sobie klient. Aby krajalnica działała sprawnie przez długi czas, koniecznie zdecydujmy się także na urządzenie wykonane ze stali, najlepiej w całości. Choć taka krajalnica będzie cięższa to jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ją uszkodzimy.

Czy już wiadomo, na jaką krajalnicę warto się zdecydować? Dobierzmy za każdym razem urządzenie na swoje indywidualne potrzeby. Pamiętajmy, że w różnym budżecie znajdziemy krajalnice do wędlin, do serów i do chleba. Możemy też postawić na urządzenie wielofunkcyjne, które poradzi sobie w każdym zakresie.

Print Friendly, PDF & Email
Brak komentarzy.

Dodaj komentarz